24 października 2016 r. Akademickie Mistrzostwa Polski potwierdzają: od 10 lat jesteśmy najlepsi w Polsce wśród PWSZ – Gloria victoribus!

azs1 W salach recepcyjnych w Pałacu Kultury w Warszawie odbyła się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych przez AZS dla całego środowiska. Od października ubiegłego roku z uwagą obserwowaliśmy (i przeżywaliśmy) zmagania studentów sportowców na licznych arenach rozgrywek odbywających się w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Oczywiście nasze myśli towarzyszyły i serca były zawsze najbliżej leszczyńskich reprezentantów PWSZ, którzy w wielu dyscyplinach odnosili sukcesy. Sumą ich wysiłków jest kolejno 10. raz zdobycie zespołowego pierwszego miejsca w ogólnopolskim współzawodnictwie w kategorii uczelni. To nasz wspólny sukces, chociaż wywalczony przez każdego zawodnika oddzielnie. Nie ma w tym stwierdzeniu sprzeczności. Zdajemy sobie sprawę, jaką pracę każdy sportowiec wykonuje na treningu, jakim napięciom podlega, jakie stresy przeżywa. Wiemy, że wynik sportowy to nie tylko godziny treningu w sali, na boisku, korcie, rzutni, bieżni..., ale też długie tygodnie (niejednokrotnie miesiące i lata) odmawiania sobie przyjemności, niektórych rozrywek, to długie i ciężkie walki ze sobą samym, z własnymi słabościami, to czas wylewania potu podczas treningu, gdy nikt nie widzi, a jedynym towarzyszem jest tylko zmęczenie i zwątpienie! ...i jeszcze ta dręcząca myśl, że jeszcze muszę przeczytać książkę, napisać pracę, iść do biblioteki, dokończyć projekt, przygotować się na kolokwium, bo wynik w nauce jest taki ważny dla uzyskania stypendium – to jest wysiłek indywidualny. Często jest tak, w konkurencjach zespołowych zwłaszcza, że nawet uważny obserwator nie dostrzega tego indywidualnego wysiłku, bo widzi całą drużynę, która jest przecież sumą pojedynczych wysiłków i zachowań. Nie istnieje sukces drużyny bez indywidualnego wysiłku każdego z zawodników, bez osobistego wkładu i bez zaangażowania.

W tak wielkim zespole, jak Uczelnia, ważny jest jeszcze czynnik organizacyjny. Dobry wynik można osiągnąć w warunkach dobrej organizacji – tutaj pojawiają się działacze i sponsorzy. W tym miejscu, w tym szczególnym momencie fetowania kolejnego zwycięstwa w AMP ograniczymy się tylko do wymienienia Uczelni z jej władzami, które rozumieją wartość sportu. Drugim godnym wskazania jest Klub Uczelniany AZS z jego niestrudzonym, przedsiębiorczym i pełnym pomysłów prezesem mgr Grzegorzem Kapitanem.

Drogie Koleżanki i Koledzy Sportowcy, członkowie AZS – widzimy to wszystko i dlatego tak wysoko cenimy. Wy pracujecie dla siebie i dla zespołu, a w sumie ten wysiłek składa się na chwałę miasta, na dobre imię Uczelni. Dlatego w imieniu nas wszystkich, ale też i dla nas wszystkich, najwyższe nagrody przyjęli JM Rektor prof. Maciej Pietrzak, dr Janusz Poła, Kanclerz i mgr Grzegorz Kapitan – Prezes KU AZS PWSZ w Lesznie.

Ozdobną plakietę dla mistrzów, złote medale i stosowny dyplom przekazali Prezes ZG AZS – prof. Tadeusz Słomka i Prezes Środowiska Warszawskiego prof. Marek Konopczyński.
Dodatkowo prezes G. Kapitan został uhonorowany przez Środowisk Warszawskie AZS medalem i dyplomem z racji osobistego zaangażowania w organizację obchodów 100-lecia AZS w Warszawie.

Gloria victoribus!

azs2 azs3 azs4 azs5 azs6 azs7 azs8