AA+ AA+ Wysoki
kontrast
Menu

Dominika Bartosz

dominikaUrodziła się w 1994, a już w 2003 zaczęła trenować strzelectwo sportowe. Samodyscyplina i przestrzeganie reżimu treningowego doprowadziły ją na wyżyny tego olimpijskiego sportu, czego potwierdzeniem było już w 2009 r. powołanie jej do kadry narodowej – i nadal jest kadrowiczką. Jest znaną i uznawaną mistrzynią w strzelectwie sportowym, uczestniczką i triumfatorką wielu zawodów krajowych i zagranicznych. Leszczynianie od początku jej kariery sportowej pilnie obserwują wyniki Dominiki i tworzą jej całkiem liczny fanklub. W ostatnich latach krąg miłośników jej talentu poszerzył się znacznie o akademickie środowisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie, bo od trzech lat Dominika jest studentką na kierunku pedagogika, specjalność: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Treningi i starty w zawodach nie spowodowały żadnych zahamowań w toku studiów i obecnie jest studentką III roku.

Wielokrotnie stawała na podium dla zwycięzców Mistrzostw Polski w kategoriach juniorek i seniorek, a ostatnio w Akademickich Mistrzostwach Polski wywalczyła brązowy medal – dla siebie i swojej Uczelni. Z powagą i dumą mówi o zaszczycie reprezentowania swojego miasta – Leszna i swojej Uczelni – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie. Ta świadomość dodaje jej sił i pewności siebie podczas startów.

Dominika nie zamyka się w kręgu tylko swoich spraw. Szeroko otwartymi oczami i bystrym wzrokiem patrzy na otaczające ją życie i potrzeby innych. Dostrzeganie potrzeb innych ludzi skierowało ją do elitarnego klubu Honorowych Dawców Krwi, bo – według jej słów – „podzielenia się tym co jest bezcenne (czyli własną krwią), daje ogromną satysfakcję”. Jak sama mówi, wyczynowe i mistrzowskie uprawianie sportu wymaga od niej wielkiej dyscypliny wewnętrznej, pracy nad sobą, przezwyciężania słabości i kształtowania charakteru – co wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Treningi i studia pochłaniają wiele czasu i energii, a mimo to zawsze znajduje czas dla najbliższych, rodziny, przyjaciół. Jest niezwykle otwarta na ludzi, a według jej słów „wybrany kierunek studiów, jakim jest pedagogika, a szczególnie specjalność: wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną to mój nomen omen »strzał w dziesiątkę«. Bez problemu nawiązuję kontakt z dziećmi oraz osobami starszymi i mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła spełniać się w roli wychowawcy”.

Do jej pozastudenckich i pozasportowych pasji należy jazda na rowerze, a dodatkowo, dzięki uprawianiu sportu, pokochała podróże oraz poznawanie walorów turystycznych Polski i innych krajów.

Dewizy życiowe, która motywują Dominikę:

„Sukces to drabina, po której nie sposób się wspiąć z rękami w kieszeniach”.

oraz

„Tym, co czyni kogoś sportowcem, jest praca, praktyka i technika. Wrodzony talent jest tylko i wyłącznie amunicją. Żeby ją skutecznie wykorzystać, musisz przekształcić swój umysł w precyzyjną broń”.

 

Formularz

captcha
Przeładuj

Dane kontaktowe

Do góry