AA+ AA+ Wysoki
kontrast
Menu

Łukasz Chałupka

lukaszJestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie i Politechniki Poznańskiej, gdzie na Wydziale Inżynierii Zarządzania ukończyłem drugi stopień studiów. Na co dzień pracuję w firmie branży drzewnej. Ciągłość toku produkcji jest moim najważniejszym zadaniem, a dbam o to przez zapewnienie odpowiedniej ilości i jakości surowca, czyli drewna.

Studia pozwoliły mi rozwinąć istniejące we mnie genetycznie, a także ukształtować nowe cechy charakteru. W kontaktach z ludźmi, moim zdaniem, najważniejsze są wrażliwość i wyrozumiałość, którym towarzyszy siła i pozytywny upór. Wrażliwość i wyrozumiałość określają tzw. empatię – jedną z najważniejszych cech społecznych (niektórzy mówią, że jest to cecha właściwa Wodnikom, a to jest mój znak zodiakalny). Z kolei siła i pozytywny upór pozwalają mi stawić czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom i skutecznie je pokonywać.

Jednym z takich wyzwań, które stanęło przede mną i które podjąłem, jest funkcja sołtysa w Grotnikach – mojej małej ojczyźnie. Jestem już na półmetku mojej kadencji i przy tej okazji stwierdzam, że dzięki wykształceniu, ukształtowaniu pewnych społecznych cech charakteru i codziennie zwiększanemu doświadczeniu – praktycznie nie mam większych problemów w zarządzaniu dużą grupą ludzi, co sprawdza się podczas organizacji większych imprez, spotkań czy zebrań. Dodatkowo nauczyłem się walki ze swoimi słabościami.

Oprócz pracy zawodowej i przyjętych zadań społecznych mam też zainteresowania hobbystyczne, do których należą zainteresowanie historią, geografią i sport uprawiany amatorsko. Należę do klubu sportowego „Sokół” Włoszakowice, w którym gram w piłkę nożną oraz do OSP Grotniki, gdzie spełniam się jako strażak ochotnik. Bardzo lubię też podróżować i jeśli tylko czas i obowiązki mi pozwalają, uprawiam turystykę, co zawsze wiąże się z nauką i poznawaniem czegoś nowego.

Moim mottem życiowym jest: „odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale”, dlatego staram się chwytać życie pełnymi garściami.

Formularz

captcha
Przeładuj

Dane kontaktowe

Do góry