AA+ AA+ Wysoki
kontrast
Menu

Uczelnia bez barier

10Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Z myślą o niepełnosprawnych studentach w budynku głównym PWSZ zamontowano dwie przestronne windy. Dzięki nim osoby z niepełnosprawnością mogą bez żadnych utrudnień dotrzeć do sal wykładowych, dziekanatu i rektoratu.
Osoby poruszające się na wózkach lub przy pomocy kul mogą uczestniczyć, tak jak inni studenci we wszystkich organizowanych na uczelni uroczystościach. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową zakupiono specjalny podnośnik. Urządzenie jest usytuowane między budynkiem głównym a wejściem do auli.
Do potrzeb osób niepełnosprawnych została dostosowana również uczelniana biblioteka. Przed budynkiem znajduje się podjazd, a wewnątrz obiektu winda oraz przystosowane toalety.  
Niepełnosprawnym studentom PWSZ w Lesznie przysługuje prawo do ubiegania się o stypendium specjalne oraz do korzystania z oznakowanych miejsc parkingowych. Osoby, których przedmiotem zainteresowań jest pedagogika specjalna mogą skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej Instytutu Pedagogicznego. Działające przy Instytucie koło Naukowe Młodych Pedagogów organizuje różne szkolenia i kursy, m.in. języka migowego.


Zobacz galerię.

Formularz

captcha
Przeładuj

Dane kontaktowe

Do góry